Czym są karnisze elektryczne do zasłon?

Marcin
1 0
Read Time2 Minute, 37 Second
Spośród dekoracji okiennych dobrze znamy na ogół tradycyjne karnisze do zasłon, lecz są i inne ciekawe opcje! Wspomnijmy tutaj tylko tak zwany karnisz elektryczny do firan i szynę ks, które czasami także goszczą w naszych domach!

Istniejące na rynku dekoracji okiennych różnice w sposobie wieszania są zagadnieniem tyle interesującym, co i niedocenianym. Niektóre osoby przechodzą nad nim do porządku dziennego, podczas gdy inne zastanawiają się i ostatecznie dochodzą do rozwiązania zagadki, czym różni się szyna manualna od karnisza elektrycznego do zasłon okiennych. Choć wydawać się to może nieco na wyrost, to jednak zrozumienie różnic ma istotne znaczenie przy aranżacji modnego salonu lub jadalni!

Manualne szyny ks, a karnisze do zasłon elektrycznych, różnice budowy

Podstawową różnicą, taką najbardziej widoczną i możliwą do uchwycenia gołym okiem, jest sposób poruszania zasłonami lub firanami. W przypadku zasłon elektrycznych mamy do dyspozycji napęd automatyczny, czyli mówiąc najprościej silniczek elektryczny. On to, za pomocą linek, do których przypięte są zasłony, przesuwa je po całej długości szyny. Dzięki temu karnisze elektryczne nie wymagają wiele uwagi i wysiłku, wystarczy tylko skorzystać z przełącznika.

Przeczytaj:  Pompy ciepła w Kielcach

Na zdjęciu widoczny jest karnisz na skosy okienne z zasłoną. Grafika: firmy Małgorzata z Poznania.

Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku szyn ks do zasłon, gdzie przesunięcie przesłony okiennej odbywa się za sprawą interakcji manualnej. Mówiąc zaś obrazowo: musimy pociągnąć firanę w pożądanym kierunku. Od strony technicznej warto jeszcze zwrócić tutaj uwagę, że szyna ks d zasłon jest montowana w przeważającej większości przypadków w tak zwanej wnęce. Chodzi tutaj o ukrycie całego mechanizmu w specjalnym wycięciu w naszym suficie podwieszanym.

Gdzie i dlaczego warto skorzystać z karniszy elektrycznych?

Możliwości oraz argumenty, które przemawiają za wykorzystaniem elektrycznego karnisza sufitowego, są bardzo liczne. Podstawowym, lecz nie jedynym, jest wygoda. Dzięki sterowaniu za pomocą przełącznika lub nawet i pilota jest możliwym sterowanie mechanizmem nawet z pewnej odległości. Jest to wygodne, szczególnie w przestronnych domach lub apartamentach, gdzie mamy liczne i duże okna. Ręczne ich odsłanianie jest uciążliwe, bo wymaga uwagi i wysiłku, a profesjonalny karnisz elektryczny do zasłon odciąży nas, tak byśmy mogli skupić się na ważniejszych sprawach. Jest również i drugi aspekt, związany z bezpieczeństwem. Korzystanie z zasłon elektrycznych, szczególnie w kamienicach czy wnętrzach loftowych, wymaga czasami posłużenia się także drabiną lub krzesłem, inaczej będzie nam trudniej przesuwać zasłony. W przypadku osób o nieco mniejszej sprawności, czyli dzieci i seniorów, takie akrobacje mogą okazać się nawet całkiem niebezpieczne. Dzięki karniszom elektrycznym każda osoba, niezależnie od wieku i sprawności, ma możliwość komfortowego regulowania stopniem zasłonięcia okna.

Przeczytaj:  Taśmy pakowe - odpowiednia jakość w przystępnej cenie

Gdzie w takim razie jest miejsce manualnych szyn ks?

Powiedzmy sobie otwarcie, mimo swoich zalet karnisze automatyczne da się czasami zastąpić zwykłymi szynami ks. Szczególnie popularne jest to we wnętrzach minimalistycznych, lub szerzej w niewielkich mieszkaniach i biurach. W takich pomieszczeniach możemy zrezygnować z automatyki okiennej, a przynajmniej nie przyniesie to znacznego pogorszenia komfortu użytkowania. Zastosowanie manualnej szyny ks do zasłon będzie też zapewne miało uzasadnienie ekonomiczne, jest ona zwykle tańsza od rozwiązań wyposażonych w napęd.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
25 %
Excited
Excited
25 %
Sleepy
Sleepy
25 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
25 %
Next Post

Wykorzystanie produktów z CBD

  Szeroki rynek zastosowań daje nam bardzo sporo możliwości do wykorzystania w dzisiejszych czasach. Idealnym tego przykładem może okazać się składnik CBD, który znajdziemy w wielu produktach. Jego najbardziej uniwersalnym wyborem jest oczywiście olejek CBD, który jest bardzo prosty w aplikacji i nie zwraca na siebie uwagi. Natomiast dzięki niemu […]