Czy warto naprawiać szybę samochodową przy małym odprysku?

Marcin
1 0
Read Time1 Minute, 46 Second

Mały odprysk na szybie to wstęp do większych problemów a także i potencjalnych kosztów, które mogą na nas czekać za rogiem. Czy warto wymienić szybę kiedy mamy lekki odprysk? Dziś odpowiemy na to pytanie i pokażemy, dlaczego warto to zrobić już na początkowym etapie, kiedy sytuacja jest lekka i do opanowania.

Lekkie odpryski na szybach samochodów to coś, z czym boryka się wielu kierowców. Różne warunki pogodowe, niespodziewane sytuacje losowe bądź po prostu lata eksploatacji samochodu i jego części mogą wpływać na różne uszczerbki na szybach. Co zrobić w takiej sytuacji? Podejmować naprawdę? A może po prostu jeździć? Opowiemy o kilku sytuacjach teoretycznych, które mogą nakierować nasz tok myślenia.

Lekki odprysk a mandaty

Lekkie odpryski w dzisiejszych czasach jak najbardziej nobilitują do uzyskania mandatu. Mandat w wysokości do 250 zł zapłacimy w stu procentach wtedy, kiedy odprysk ma miejsce w zasięgu naszego widzenia podczas kierowania (tak zwane newralgiczne miejsce). Inaczej może być w wypadku, kiedy odprysk jest w mało widocznym, lub niewidocznym z poziomu kierowcy miejscu. Tutaj policjant może zastosować pouczenie, choć może nas także ukarać mandatem (wszystko zależne od człowieka, na jakiego trafimy).

Przeczytaj:  Badania kierowców – kto je wykonuje i jakie wiążą się z tym opłaty?

Przypominając pierwszy przykład i widoczne miejsce odprysku na naszej szybie, warto dodać iż policjant jest także zobligowany do zabrania nam dowodu rejestracyjnego. Biorąc pod uwagę koszty plus zabranie dowodu, już wiemy że jazda z odpryskiem jest nieopłacalna.

Odprysk podczas wypadku

Uszkodzona szyba podczas nawet prostych kolizji zachowuje się już zgoła inaczej. Jest ona uszkodzona już wcześniej, dlatego na wszelkie uderzenia a także inne bodźce losowe reaguje już kompletnie inaczej. Nawet jeśli spadnie nam jakiś element drzewka, taka szyba jest o wiele bardziej narażona na uszkodzenie a także na nieznane nam wyniki końcowe, ponieważ może wpuścić do środka auta coś, czego w normalnym stanie by nie wpuściła.

Przeczytaj:  Która nauka jazdy w Warszawie jest najlepsza? Sprawdzamy!

Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo już wcześniej

Na całe szczęście o swoje bezpieczeństwo możemy zadbać o wiele wcześniej. Chcąc mieć sprawę z głowy warto poznać ofertę www.SzybySamochodowe.com dzięki której panowie zajmą się aspektem doboru szyby, jej wymianą a także odpowiednim zabezpieczeniem. Biorąc pod uwagę koszty mandatu i często nasze dość leciwe auta, wymiana szyby jest bardziej opłacalna niż wspomniany mandat.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Fotel gabinetowy WAU - idealny fotel do pracy biurowej.

Chcąc wyróżnić się w swoim gabinecie, fotel WAU jest najlepszą propozycją na rynku. Dzięki niej podkreślimy nowoczesny design naszego biura a także zyskamy w oczach naszych kontrahentów i pracowników. Przed nami futurystyczny fotel dzięki któremu pokażemy się z najlepszej strony. Fotel WAU od samego początku zwraca na siebie uwagę. To […]

Ostatnie wpisy: