Przygotowanie motocykla w okresie zimowym

Marcin
2 0
Read Time2 Minute, 0 Second

Zdajesz sobie sprawę jak istotną kwestią jest przygotowanie motocykla do zimowania? Myślałeś, że koniec sezonu to koniec obowiązków wynikających z posiadania motocykla? – nic bardziej mylnego to początek przygotowań do wiosny i często najbardziej pracochłonna część każdego motocyklisty.

Przejdź przez szereg przygotowanych przez nas punktów, które pomogą Ci zadbać o twoją maszynę.

Dokładne mycie i czyszczenie motocykla

Sumienne wyczyszczenie motocykla po sezonie to kluczowe zadanie! Pozwoli oszacować ewentualne zniszczenia i zużycie elementów eksploatacyjnych. Im dokładniej podejdziesz do tego punktu tym lepiej na tym wyjdziesz. Polecam umyć motocykl standardowo wodą ze specjalnym preparatem a później centymetr po centymetrze wycierać detale szmatką. Dzięki takiej systematyce będziesz mógł być pewny, że nic nie umknie Twojej uwadze. Przy okazji tych czynności posprawdzaj również najbardziej newralgiczne śruby i je dokręć.

Wymiana oleju i płynów 

Wielu motocyklistów uważa, że olej powinno się wymieniać na początku sezonu. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej jest wymienić wszystkie płyny przed odstawieniem motocykla do garażu na zimowy sen. Uważam tak dlatego, że przepracowany olej w misce olejowej stojący przez kilka miesięcy spowoduje nawarstwienie się nagaru takiego jak opiłki i inny osad – a tego nie chcemy. Wymień olej na zimę a wiosną ciesz się czystym wnętrzem silnika i nie trać czasu na wymianę oleju tylko siadaj i korzystaj z pierwszej dobrej pogody!

Przeczytaj:  Sprawdź możliwości kursu na prawo jazdy


Kontrola układu hamulcowego.

Zadbaj o bezpieczeństwo i zobacz stan tarcz i klocków hamulcowych. Zwróć również uwagę na przewody hamulcowe, szczególnie przyjrzyj się czy nie są sparciałe lub popękane. Co roku warto również wymienić płyn hamulcowy, sprawdzić szczelność i zapowietrzenie układu.

Inspekcja ogumienia

Sprawdź w jakim stopniu zużyłeś opony i czy nie są już stare. Producenci przewidują przydatność opon motocyklowych na 5 lat, jeśli Twoje są starsze to je wymień. Skontroluj również uszkodzenia na oponach, jeśli znajdziesz wbitego gwoździa to nie ryzykuj i udaj się do najbliższego wulkanizatora.

Uzupełnienie niezbędnych akcesoriów

Najprzyjemniejsza część czyli akcesoria motocyklowe, które wykorzystasz w swoich podróżach w trakcie kolejnego sezonu. Warto rozejrzeć się w tym okresie na kufry motocyklowe czy inne gadżety ułatwiające nam jazdę na jednośladzie, można trafić na rewelacyjne promocje posezonowe. 

Zgłębianie wiedzy na temat naszego hobby

Przeczytaj:  Skup aut - czy warto skorzystać z pomocy?

Warto też poświecić trochę czasu i posiedzieć na portalach związanych z branżą motocyklową. Ludzie posiadający znaczną wiedze podrzucą czasami ciekawy pomysł lub spostrzeżenie odmieniając nasze postrzeganie różnych spraw. Mam na myśli technikę jazdy lub wybór odpowiedniego ubioru. Takie odkrywanie różnych spraw na nowo zdecydowanie poszerzy horyzonty i pomoże jeszcze lepiej odnaleźć się w nowym sezonie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Jak szukać paneli podłogowych w sklepie?

Wybór paneli podłogowych to nie lada wyzwanie. Wie o tym ten, kto już przechodził przez zakup paneli do swojego domu lub mieszkania. Im lepiej przygotujemy się na zakup względem informacji, tym lepiej wyjdziemy na tym podczas zakupu. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat paneli podłogowych! Panele podłogowe […]